Reklama

Toruń: Zmarła potrącona rowerzystka. Policja szuka świadków

​Policja poszukuje świadków potrącenia rowerzystki, do którego doszło pod koniec maja. Na jednym z rond w Toruniu 48-latkę potrącił kierowca, gdy kobieta pokonywała przejazd dla rowerów. Funkcjonariusze proszą, aby wszyscy mający informacje w tej sprawie skontaktowali się z nimi.

Do zdarzenia doszło 31 maja. Na Rondzie Czadcy w Toruniu Fiat Doblo potrącił rowerzystkę. 

- Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 38-latek, jadąc ul. Wielki Rów w kierunku Szosy Chełmińskiej, wjechał w rowerzystkę, która przejeżdżała przez przejazd dla rowerów. 48-latka trafiła do szpitala, gdzie zmarła. Kierujący osobówką był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku - poinformował asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Nikt nie usłyszał zarzutów

Funkcjonariusze proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt telefoniczny bądź osobisty. - W szczególności apel kierujemy do kierowców bądź pasażerów pojazdów jadących ul. Wielki Rów w kierunku Ronda Czadcy, które w chwili zdarzenia zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, oczekując na wjazd na skrzyżowanie - podkreślił asp. Chrostowski.

W tej sprawie nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów. Zbierany jest materiał dowodowy. Konieczne będzie także wystąpienie o opinię biegłych.

Reklama

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy