Reklama

Reklama

Toruń: 21-latek atakował przechodniów maczetą

21-letni mężczyzna szedł ulicami Torunia i atakował przypadkowych przechodniów maczetą - informuje policja. Liczba osób, które zostały poszkodowane, wzrosła do ośmiu. Jedna z kobiet będzie miała operację. Trwa walka o uniknięcie amputacji palca. Napastnik został zatrzymany. - Poszkodowanych może być więcej, apelujemy do tych osób, żeby się do nas zgłosiły - mówi Interii podinsp. Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące 21-latka policja otrzymała o godz. 4.45. Mężczyzna miał być najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Jego rodzina zgłosiła policji, że wyszedł z domu pod działaniem ecstasy. Wcześniej miało dojść do awantury z matką. 21-latek oddalił się z mieszkania przy ul. Drzewieckiego przed przybyciem patrolu.

- Mężczyzna atakował przechodniów ostrym narzędziem o długości ok. 50 cm, najprawdopodobniej maczetą. Pierwsze zgłoszenie było od kobiety, która szła wzdłuż Szosy Chełmińskiej. Ona zgłosiła uraz twarzy i wówczas zaczęliśmy szukać tego mężczyzny - poinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska. Ten miał atakować ludzi, idąc wieloma głównymi ulicami miasta m.in. ulicą Szeroką w centrum Starówki.

Reklama

Poszkodowanej grozi amputacja palca

- W okolicach Ronda Pokoju Toruńskiego udało się zatrzymać 21-latka. To Polak, mający jednak być może zagraniczne korzenie. Do szpitala w wyniku zadawanych przez niego ostrym narzędziem ciosów trafiły łącznie trzy osoby. Dwie kobiety i mężczyzna. Jedna kobieta ma uraz twarzy, a druga dłoni. Mężczyzna ma uraz twarzy - dodała rzecznik prasowa toruńskiej policji. 

Trojek poszkodowanych trafiło do szpitala. Później do placówki zgłosiła się jeszcze jedna osoba.

- Pogotowie przywiozło do nas trzy osoby poszkodowane w tym ataku. Później zgłosiła się do nas jeszcze czwarta osoba. Dwie osoby miały drobne urazy głowy. Są już wypisywane do domu. Jedna pozostaje na obserwacji z urazem twarzoczaszki po zaopatrzeniu rany. Czwarta ofiara - kobieta z urazem palca - będzie miała zabieg operacyjny. Walczymy o uratowanie palca - powiedział rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek.

Jak dodał, żadna z osób nie jest w stanie zagrażającym życiu.

- Wszystkie osoby zostały poinformowane o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej - wskazał Mielcarek.

- Wiemy już o kolejnych czterech poszkodowanych osobach. Jedna kobieta ma uszkodzony samochód, bo ten mężczyzna uderzył w szybę ostrym narzędziem. Kolejna kobieta została zaatakowana i miała zniszczoną kurtkę w okolicach ramienia. Następnym poszkodowanym jest mężczyzna, który prawdopodobnie został zaatakowany w okolicach ulicy Szerokiej i ma uraz dłoni. Policjanci docierają także do jeszcze jednej osoby, a wcale nie musi to być koniec. W okolicach Ronda Pokoju Toruńskiego udało się zatrzymać 21-latka. To Polak, mający jednak być może zagraniczne korzenie - powiedziała po południu podinsp. Wioletta Dąbrowska.

21-latek był agresywny

"Szarża" mężczyzny po mieście trwał około godziny. Policja musiała obezwładnić agresywnego mężczyznę używając środków przymusu bezpośredniego.

- 21-latek przemieszczał się bardzo szybko. Teraz czeka w areszcie na przesłuchanie przez prokuratora. Dojdzie do tego najprawdopodobniej we wtorek - dodała podinsp. Dąbrowska.

W tej sprawie cały czas prowadzone są czynności przez policję. Wstępnie przyjęto kwalifikację czynu, jako uszkodzenie ciała. Może się ona jeszcze zmienić. Wiele będzie zależało od opinii biegłego.

Jako pierwsze informację o ataku 21-latka na przechodniów z użyciem noża bądź maczety podało radio RMF FM.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy