Reklama

Śmiertelne zatrucie spalinami w Kujawko-Pomorskiem

Dwie osoby zmarły po zatruciu gazami spalinowymi z agregatu prądotwórczego w Woli Skarbkowej (Kujawsko-Pomorskie). Trzecia osoba jest ranna - poinformował w niedzielę wieczorem dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Gazami spalinowymi zatruło się dwoje mieszkańców budynku jednorodzinnego w powiecie radziejowskim. Zgon stwierdziło pogotowie przed przybyciem straży pożarnej.
"Straż zabezpiecza miejsca zdarzenia. Nie ma niebezpieczeństwa dla innych osób. Trzecia osoba, która przebywała w tym domu, jest ranna. Po naszym przyjeździe na miejsce osoby poszkodowane były już na zewnątrz. Informację o śmierci dwóch z nich otrzymaliśmy od załogi pogotowania ratunkowego. Były to osoby starsze" - dodał dyżurny w rozmowie z PAP. Nie miał jeszcze informacji, w jakim jest stanie jest trzeci poszkodowany, ale najprawdopodobniej osoba ta została zabrana do szpitala.

Reklama

Spaliny pochodziły z agregatu, którego używa się, gdy w danym mieszkaniu czy budynku jest awaria związania z dostępem do sieci elektrycznej.

Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy