Reklama

Reklama

RMF 24: Grudziądz: Ktoś w więzieniu pomógł zbiegom?

Uciekinierzy z Grudziądza przeskoczyli mur zakładu karnego. Niewykluczone, że ktoś w środku im pomagał - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Kuba Kaługa. Od wczoraj policja szuka trzech recydywistów, którzy uciekli z więzienia. Informację o ucieczce skazanych przekazano na Gorącą Linię RMF FM. Policja ujawniła dane zbiegłych.

Służba Więzienna wyjaśnia teraz, jak to możliwe, iż nikt nie zauważył ucieczki trzech skazanych. Rozmówcy Kuby Kaługi przyznają, że to sytuacja kuriozalna, bo ich zdaniem mur ma około 5-6 metrów wysokości i nie jest łatwo go sforsować. Przypuszczają więc, że ktoś mógł pomagać uciekinierom.

Na razie nie ma żadnego śladu po uciekinierach. Policjanci, z którymi rozmawiał reporter RMF FM, przyznają, że na razie ich działania - m.in. blokady dróg - nie dały żadnego rezultatu. Dlatego wkrótce mają opublikować wizerunki i dane uciekinierów.

Uciekinierzy to recydywiści. Byli skazani za rozboje i oszustwa. Mają 23, 39 i 40 lat. Jeden z nich miał zakończyć odsiadkę w 2017 roku. Pozostali - w 2025 roku.

Reklama

Policjanci upublicznili dane personalne mężczyzn. Są to Marcin Piechocki, Robert Böttcher i Bartosz Śmiśniewicz.

Skazani uciekli wieczorem

"Około godziny 21 w sobotę dostaliśmy zgłoszenie, że z zakładu karnego numer dwa uciekło trzech mężczyzn, którzy byli tam osadzeni" - mówił w rozmowie z RMF FM w nocy podkom. Maciej Sabiniarz z KMP w Grudziądzu.

"Podjęliśmy działania blokadowe i pościgowe" - dodaje. "Na ten moment nie doszło do zatrzymania" - podkreśla funkcjonariusz.

W obławie bierze udział kilkudziesięciu policjantów i pracowników Służby Więziennej. Prowadzone jest także postępowanie wyjaśniające ws. ucieczki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy