Reklama

Reklama

Radziejów: Auto staranowano barierkę i spadło na dwa zaparkowane samochody

W Radziejowie w województwie kujawsko-pomorskim doszło do nietypowej sytuacji. Zaparkowane na podwyższeniu auto stoczyło się wprost na stojące pod nim dwa samochody. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Opel zaparkowany był na parkingu o lekkim nachyleniu przy ulicy Wysokiej w Radziejowie, tuż nad niżej pozostawionymi pojazdami. Auto podczas uruchamiania zaczęło staczać się z górki. Uszkodziło umieszczoną za nim barierkę i zatrzymało się na stojących poniżej pojazdach, dwóch volkswagenach.

Kierująca nie potrafiła wyjaśnić, jak doszło do stoczenia się samochodu

Jak poinformował asp. szt. Marcin Krasucki z KPP w Radziejowie, "chwilę przed zdarzeniem auto próbowano odpalić za pomocą przewodów rozruchowych". 45-latka kierująca oplem nie potrafiła jednak wyjaśnić, w jaki sposób doszło do stoczenia się samochodu.

Reklama

W wyniku tego zdarzenia nikomu nic się nie stało. Kobieta została ukarana przez policjantów mandatem.

"Policjanci przypominają o obowiązku zabezpieczenia parkowanych samochodów. Przepisy dokładnie regulują kwestią zatrzymania i postoju. Kierujący pojazdem jest zobowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności, niezbędne do uniknięcia wypadku. Niestosowanie się do tych zaleceń grozi mandatem w wysokości do 500 zł" - przekazał asp. szt. Krasucki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy