Reklama

Reklama

Prokuratura: Przeprowadzono sekcję zwłok byłego posła Janusza Dzięcioła

W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok byłego posła Janusza Dzięcioła, który w piątek zginął w wypadku na przejeździe kolejowym koło Grudziądza - poinformowała szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka. W najbliższych dniach zostanie także przesłuchany świadek wypadku.

Były poseł PO Janusz Dzięcioł zginął w piątek rano w wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza.

"Postępowanie w tej sprawie trwa. Dziś odbyła się sekcja zwłok. Nie znam jeszcze wstępnych ustaleń płynących z opinii biegłego" - podkreśliła w poniedziałek prokurator Reniecka.

Szefowa prokuratury w Grudziądzu potwierdziła informację, że jest świadek piątkowego wypadku. "Jego przesłuchanie ma nastąpić, ale na pewno nie odbędzie się to dzisiaj" - dodała Reniecka. 

Nieoficjalne informacje o przyczynach wypadku

Z nieoficjalnych informacji przekazywanych przez media wynika, że jedną z hipotez, które biorą pod uwagę śledczy, jest oślepienie byłego posła, kierującego citroenem C5, przez słońce. Widoczność mogła utrudniać także mgła.

Reklama

"O godzinie 8.40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza, pod pociąg relacji Toruń Główny - Grudziądz, pomimo czerwonych świateł, wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu, doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny" - poinformował w piątek Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Jak powiedział z kolei sierżant sztabowy Maciej Szarzyński z grudziądzkiej policji, w samochodzie jechał tylko b. poseł. Do wypadku doszło, gdy kierowca wykonywał skręt w lewo.

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat. Był posłem w latach 2007-2015. W 2001 roku wygrał pierwszą polską edycję programu Big Brother. W karierze zawodowej był m.in. szefem straży miejskiej w Świeciu. W 2014 roku startował w wyborach na urząd prezydenta Grudziądza. W 2019 roku startował w wyborach do Sejmu jako bezpartyjny polityk z listy PSL.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy