Reklama

Podejrzany o uszkodzenie ciała 4-miesięcznej córki w areszcie

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy w poniedziałek aresztował 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie ciała 4-miesięcznej córki oraz narażenie jej na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia - poinformowała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz.

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy w poniedziałek aresztował 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie ciała 4-miesięcznej córki oraz narażenie jej na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia - poinformowała  rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz.

Mała Oliwia z obrażeniami głowy przebywa w szpitalu; jej stan jest ciężki. Dziewczynka trafiła do szpitala w piątek wieczorem, a o sprawie pogotowie ratunkowe poinformowało policję. Według rodziców dziecko miało zostać uderzone plastikowym kubkiem przez 2-letnią siostrę dzień wcześniej wieczorem.

Policjanci zdecydowali się powołać biegłego z dziedziny medycyny sądowej, który wykluczył, by obrażenia powstały w okolicznościach wskazanych przez rodziców. W niedzielę przed południem policjanci zatrzymali 23-latka, który w czasie zdarzenia z dziećmi w domu. Mężczyźnie przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała dziecka i narażenie go na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Reklama

W poniedziałek 23-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, która po przesłuchaniu go wystąpiła z wnioskiem do sądu o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Materiały w sprawie uszkodzenia ciała dziewczynki trafią też do sądu rodzinnego.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama