Reklama

Matka i jej konkubent skazani za zabójstwo trzyletniego Nikodema z Włocławka

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał prawomocny wyrok w sprawie zabójstwa trzyletniego Nikodema z Włocławka. Konkubent matki dziecka został skazany na 25 lat więzienia. Kobieta usłyszała taki sam wyrok za pomocnictwo w dokonaniu tej zbrodni.

W Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku zakończył się proces odwoławczy w sprawie zabójstwa trzyletniego Nikodema z Włocławka, do którego doszło w 2019 roku.

Na salę sądową z aresztu nie zostali doprowadzeni oskarżeni - matka dziecka, 31-letnia Agnieszka S. oraz jej 27-letni konkubent Paweł K. 

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podwyższył kary więzienia dla obojga. Paweł K. usłyszał wyrok 25 lat więzienia za zabójstwo, psychiczne i fizyczne znęcenie się połączone ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa oraz za spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Matce chłopca, za pomocnictwo z zamiarem bezpośrednim, również wymierzono karę 25 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Brutalne morderstwo we Włocławku. Trzylatek maltretowany i utopiony w wannie

Tragiczne wydarzenia miały miejsce 30 lipca 2019 roku. Wezwany do mieszkania przy ul. Chopina we Włocławku lekarz stwierdził zgon trzyletniego Nikodema. Po przeprowadzonej sekcji zwłok postawiono zarzuty matce i jej konkubentowi. 

Prokuratura wskazywała, że do powstania ciężkich obrażeń ciała doprowadziła przemoc fizyczna. Paweł K. wsadził nieprzytomnego Nikodema do wanny wypełnionej wodą, przez co dziecko utonęło.

Zdaniem śledczych matka chłopca wraz z mężczyzną brała udział w znęcaniu się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. 

Paweł K. będzie mógł się ubiegać o warunkowe zwolnienie z więzienia po odbyciu 20 lat kary.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: zabójstwo dziecka | Włocławek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy