Reklama

Reklama

Kujawsko-pomorskie: Zmarł 72-letni obywatel Niemiec. Pobrano próbki do badań

W Bochlinie, w powiecie świeckim (woj. kujawsko-pomorskie), zmarł 72-letni obywatel Niemiec, który przebywał w Polsce. Rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól poinformował, że wszystko wskazuje najprawdopodobniej na grypę, ale, żeby nie generować paniki, pobrano próbki na obecność koronawirusa. 11 osób zostało poddanych kwarantannie.

"Z wywiadu, który przeprowadziły służby sanitarne, wynika, że mężczyzna w sile wieku zmarł z powodu grypy. Przebywał w Polsce w gościnie. Nie zgłosił się do lekarza i umarł w domu. Żeby jednak nie generować paniki, zdecydowano o pobraniu próbek na obecność koronawirusa w jego organizmie" - dodał rzecznik wojewody.

Kwarantanną objęta została osoba bliska mężczyźnie - kobieta, i kilka innych osób. 

"Kwarantanna objęła łącznie 11 osób. Są to dwie rodziny, które mogły mieć kontakt z tym mężczyzną" - powiedział Mól. 

Reklama

Wyników badań można spodziewać się najwcześniej w środę po południu.

"Zmarły to 72-letni obywatel Niemiec. Policja uczestniczyła w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, podobnie jak w przypadkach, gdy służby medyczne informują, że zgon mógł nie nastąpić z przyczyn naturalnych. Sprawą zajmują się służby sanitarne. Sekcja zwłok i badania wykażą, co było faktyczną przyczyną zgonu. Policjanci zaangażowani w sprawę pracują normalnie, nie zostali wyłączeni i objęci kwarantanną" - powiedziała mł. asp. Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama