Reklama

Reklama

Kujawsko-pomorskie: Tragiczny wypadek na przejeździe. Nie żyje kierowca autobusu

Kierowca autobusu szkolnego zginął w wypadku, do którego doszło w Warlubiu koło Świecia (woj. kujawsko-pomorskie). W czwartek rano pociąg Intercity uderzył w pojazd, który najprawdopodobniej wjechał na strzeżony przejazd przy czerwonym świetle i zamkniętych rogatkach. W autobusie nie było pasażerów, a spośród osób, które podróżowały pociągiem, nikt nie ucierpiał.

Do wypadku doszło na przejeździe wyposażonym w rogatki i sygnalizację świetlną. W chwili wypadku w autobusie był tylko kierowca. Jedyną pasażerką była kobieta, która wysiadła z autobusu, gdy on już stał na przejeździe. W pociągu jechało 55 osób, nikt nie został poszkodowany.

Wypadek w Warlubiu. Utrudnienia w ruchu

- Ruch pociągów między stacjami Warlubie i Laskowice Pomorskie odbywa się po jednym torze. Informację o zmianach w rozkładzie jazdy są na bieżąco przekazywane podróżnym na stacjach i na przystankach. Teren jest zabezpieczony. Komisja ustali przyczyny zdarzenia - poinformował Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Reklama

Na miejscu wypadku pracowały służby kolejowe, policja i pięć zastępów straży pożarnej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy