Reklama

Reklama

Kujawsko-pomorskie: 57-latek zastrzelił spacerującego psa

Policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który w gminie Bukowiec zastrzelił psa, gdy zwierzę oddaliło się od właściciela - poinformowała mł. asp. Julia Świerczyńska z komendy policji w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie).

Do zdarzenia doszło 12 stycznia. 

Na policję zgłosił się mężczyzna, który - jak relacjonował - wyszedł wcześniej do lasu na spacer ze swoim psem. W pewnym momencie zwierzę oddaliło się, a właściciel stracił owczarka niemieckiego z oczu. Po chwili mężczyzna usłyszał huk, przypominający strzał z broni. Gdy podbiegł, zobaczył martwe zwierzę i oddalającego się drogą białego busa.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady. W oparciu o zgromadzony materiał został zatrzymany 57-latek, któremu przedstawiono zarzut zabicia zwierzęcia. Jest on myśliwym, posiada pozwolenie na posiadanie broni. 

Reklama

Za zabicie psa grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Mł. asp. Świerczyńska zaznaczyła, że pies - zwłaszcza na terenach leśnych - powinien być na smyczy. Za puszczanie w lesie psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem, grozi kara grzywny lub nagany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy