Reklama

Reklama

Inowrocław: Zatrucie tlenkiem węgla, trzy osoby w szpitalu

Trzy osoby mieszkające w Więcławicach pod Inowrocławiem trafiły do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla - donosi "Gazeta Pomorska". Do zatrucia doszło z powodu awarii pieca kaflowego.

W piątek rano, po godz. 6.00, z wielorodzinnego budynku w Więcławicach ewakuowano trzy osoby - kobietę z dwojgiem dzieci.

"Sygnał otrzymaliśmy o 6.12, osiem minut później na miejscu pojawili się strażacy. Na miejscu zastaliśmy już pogotowie" - powiedziała "Gazecie Pomorskiej" st. kpt. Artur Kiestrzyn, rzecznik PSP w Inowrocławiu.

Według pomiarów straży, stężenie tlenku węgla przekraczało dopuszczalną normę. Wyciek gazu został spowodowany przez wadliwy piec kaflowy. 

Strażacy apelują o wyposażenie gospodarstw domowych w czujniki dymu i czadu. Warte zaledwie kilkadziesiąt złotych urządzenie może uratować życie.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy