Reklama

Reklama

Inowrocław: Mężczyzna próbował spalić komendę pod osłoną nocy

W nocy ze środy na czwartek na komendę policji w Inowrocławiu wtargnął 28-latek, który rozlał niezidentyfikowaną ciecz i ją podpalił. Sprawca, znany mundurowym ze względu na wcześniejsze sprawy kryminalne, został obezwładniony i zatrzymany. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

- 28-latek wtargnął do holu Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu po 2 w nocy. Uszkodził drzwi wejściowe, a później podszedł pod okno dyżurnego i polał jakąś cieczą krzesło oraz ściany. Chwilę później postanowił to podpalić - powiedziała asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowa KPP w Inowrocławiu.

W wyniku podpalenia ogniem zajęły się krzesła, ściana oraz okno dyżurnego.

Zobacz także: Katowice: 35-latek umówił się na seks z 14-latką. Został ujęty

Mężczyzna jest znany policji

Reklama

- Sprawca został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany. To znany policji mężczyzna. Był wcześniej zatrzymywany w sprawach kryminalnych - dodała rzeczniczka prasowa.

Ogień udało się dość szybko ugasić. Nikomu nic się nie stało.

- Gromadzimy materiał dowodowy w tej sprawie. Trudno w tej chwili wskazać, jaki był motyw sprawcy. Najprawdopodobniej śledztwo będzie zmierzało w kierunku przedstawienia zarzutu stworzenia zagrożenia spowodowania pożaru. W tej chwili nie można jednak tego jeszcze przesądzić - dodała asp. szt. Drobniecka.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy