Reklama

Reklama

​Gajewo: Policja zatrzymała ciężarówkę z Afgańczykami

W miejscowości Gajewo,w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, policja zatrzymała w czwartek wieczorem ciężarówkę, w której podróżowało dwóch obcokrajowców - najprawdopodobniej Afgańczyków. Pojazd został przeszukany po zgłoszeniu innego kierowcy.

"Dyżurny KPP w Świeciu ok. godziny 20.20. otrzymał informację od polskiego kierowcy, który zatrzymał się w Gajewie, przy autostradzie A1. Do tego mężczyzny zwrócił się o pomoc inny kierowca narodowości macedońskiej przewożący ciężarówką warzywa i owoce. Zaniepokoił się, gdyż słyszał pukanie w swoim kontenerze" - powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świeciu Joanna Tarkowska.

Rzecznik prasowa dodała, że po przyjeździe policji kontener został otwarty. W środku były dwie osoby obcej narodowości. "Z ich oświadczenia wynika, że pochodzą z Afganistanu. To dwóch mężczyzn. Więcej danych nie mamy, gdyż dokumenty, którymi się posługiwali są nieczytelne. Obaj mężczyźni oraz kierowca ciężarówki zostali zatrzymani do wyjaśnienia".

Reklama

Wszyscy przebywają teraz w policyjnym areszcie w Świeciu.

"Takie są procedury, które musimy stosować. Nie wiemy dokąd jechał samochód, gdyż jest to nowa informacja i czynności cały czas trwają" - dodała Tarkowska. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy