Reklama

Reklama

Emilianowo: Tragiczny wypadek. Trzy osoby zginęły, dwie zostały ranne

Trzy osoby zginęły, dwie zostały ranne w wypadku na drodze krajowej nr 10 w Emilianowie koło Bydgoszczy. Trasa jest zablokowana - poinformowali dyżurni Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu i Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy. Wśród ofiar jest dwoje nastolatków w wieku 14 i 17 lat.

Do wypadku doszło na 269. km dk 10, na odcinku pomiędzy Solcem Kujawskim i Bydgoszczą zderzyły się samochód ciężarówka i trzy auta osobowe.

Wypadek w Emilianowie. Trzy osoby zginęły

- W zdarzeniu brały udział cztery pojazdy - trzy osobowe i jeden ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w ciężarówkę DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim samochód osobowy volkswagen. Ciężarówka w wyniku uderzenia, zjechała na przeciwny pas i zderzyła się czołowo ze osobową skodą - poinformował kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Reklama

Kom. Słomski podał, że w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala. Według informacji dyżurnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu do szpitala przewieziona została jeszcze jedna osoba, która doznała lżejszych obrażeń.

Wypadek w Emilianowie. DK 10 zablokowana

Trasa jest zablokowana, zorganizowano objazdy. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzają oględziny. W sprawie został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też została od niego krew do badań. 

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Reklama

Reklama

Reklama