Reklama

Reklama

Czernikowo: Tragiczny wypadek strażaków. Kim są ofiary?

Tragiczny wypadek pod Toruniem wstrząsnął lokalną społecznością. Samochód OSP Czernikowo jadący do pożaru zderzył się czołowo z ciężarówką. W wyniku wypadku zginęło dwoje strażaków ochotników. Jedną z nich była 29-letnia Ewelina Marchlewska, ratownik medyczny, pielęgniarka i druhna OSP Czernikowo. Drugim był Jan Zdzisław Kwiatkowski, który pracował w urzędzie gminy jako konserwator.

Wypadek wydarzył się w czwartek wcześnie rano w Czernikowie na skrzyżowaniu dk 10 z ul. Słowackiego. 

Strażacy z OSP Czernikowo jechali w trybie alarmowym do pożaru w miejscowości Liciszewy. Ich ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem 5 tys. l marki MAN zderzył się z tirem. 

Ofiarami wypadku są strażaczka Ewelina Marchlewska w wieku 29 lat i Jan Zdzisław Kwiatkowski - 62-letni strażak OSP. Kobieta była z zawodu ratownikiem medycznym, a mężczyzna pracował w Urzędzie Gminy jako konserwator. Siedzący z tyłu strażacy ochotnicy zostali ranni; przewieziono ich do szpitali w Toruniu i Lipnie.

Reklama

Wypadek w Czernikowie. Kondolencje prezydenta

Kondolencje rodzinom ofiar złożył prezydent RP Andrzej Duda. "Pęka serce, kiedy giną Ci, którzy swoją pracą i służbą nieśli pomoc i poświęcali się dla innych. Składam najszczersze kondolencje Rodzinom i Bliskim Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Czernikowo, którzy dziś rano, pełniąc służbę zginęli w tragicznym wypadku drogowym. RIP" - napisał na Twitterze.

W związku z tragicznym wypadkiem na miejsce pojechał zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła wraz z grupą operacyjną komendanta głównego PSP. Przybyła spotkał się z jednym z rannych oraz druhami OSP w Czernikowie, którym przekazał wyrazy współczucia; zapewnił im także pełne wsparcie. Pamięć zmarłych tragicznie ratowników uczczono minutą ciszy.


"Minuta dla druhów z Czernikowa"

PSP poinformowała na swojej stronie internetowej, że druhowie OSP Czernikowo oraz rodziny osób poszkodowanych i zmarłych w wyniku zdarzenia, a także strażacy PSP biorący udział w akcji ratowniczej zostali objęci pomocą psychologów PSP.

W związku z wypadkiem o godz. 18 strażacy PSP w całym kraju włączyli w samochodach sygnały świetlno-dźwiękowe, włączając się do akcji "Minuta dla druhów z Czernikowa" oddając hołd ofiarom wypadku.

Prokuratura Rejonowa w Lipnie wszczęła śledztwo w sprawie tego wypadku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne