Reklama

Reklama

Bydgoszcz: Niemowlę znalezione w Oknie Życia

Trzymiesięczne dziecko zostało znalezione w Oknie Życia w Bydgoszczy. Niemowlę znalazły dyżurujące tego dnia siostry klaryski. Zdrowy chłopiec został już przewieziony do szpitala na rutynowe badania. Teraz czeka na "nowy etap" życia.

W poniedziałek przy ul. Gdańskiej 56. w Klasztorze Mniszek Klarysek rozległ się sygnał alarmowy. Zawiadamiał siostry, że w Oknie Życia znajduje się dziecko. Zadaniem zakonnic było wówczas zapewnienie noworodkowi opieki do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Poza wezwaniem medyków, siostry powiadamiają także Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Caritas w Bydgoszczy.

- Faktycznie, dziecko zostało przekazane do zaopiekowania się za pośrednictwem "Oknie życia" - potwierdził w rozmowie z Radiem PiK prałat Wojciech Przybyła, dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej. Dodał, że chłopiec został już zabezpieczony pod względem medycznym, a w najbliższych dniach rozpoczną się także działania prawne. 

Reklama

Nowy etap życia dziecka

- Na początek pogotowie przekazuje dziecko do szpitala, powiadamiamy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, i przy udziale naszego ośrodka adopcyjnego rozpoczynają się stosowne procedury. Jest ustanawiany opiekun prawny i zaczyna się nowy etap życia tego dziecka - dodał Przybyła.

Okno Życia przy Klasztorze Mniszek Klarysek od Wiecznej Adoracji działa najdłużej w Bydgoszczy. Powstało 8 września 2009 r. Kolejne okno w tym mieście zostało oficjalnie otwarte w 2019 roku podczas zjazdu dyrektorów Caritas w Polsce. Znajduje się w Fundacji Wielkiej Rodziny przy ul. Łowickiej 68.

"Okno życia to specjalnie przygotowane miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić dziecko, mając pewność, że zostanie mu zapewniona opieka i bezpieczeństwo" - czytamy na stronie sióstr Klarysek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy