Reklama

Reklama

15-latka zginęła na torze motocrossowym. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie) wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 15-letniej dziewczyny podczas treningu na torze motocrossowym w tym mieście. We wtorek odbędzie się sekcja zwłok. Biegli zbadają także motocykl, którym jechała zawodniczka.

Reklama

Informację o reanimowaniu osoby, która upadła na torze motocrossowym, policja otrzymała w sobotę o godz. 14. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, służby medyczne prowadziły reanimację. Okazało się, że poszkodowaną jest 15-latka z Gdyni.

Straciła panowanie nad pojazdem

Reklama

- Niestety obrażenia, jakich doznała w wyniku upadku, doprowadziły do śmierci - powiedziała podkom. Małgorzata Małkińska.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że dziewczyna wyskoczyła na motocyklu z górki, straciła panowanie nad pojazdem i upadła.

- Wszczęte zostało śledztwo z artykułu 155. Kodeksu karnego, tj. w zakresie nieumyślnego spowodowania śmierci. W trakcie najazdu dziewczyny na górkę na torze w tym miejscu nie było bezpośrednich świadków. Nikt więc nie widział momentu wypadku. Sprawę będą badali biegli. Przeanalizowane zostaną obrażenia, których doznała zawodniczka, a które doprowadziły do śmierci. Oczywiście zbadany zostanie również motocykl - powiedziała zastępca prokuratora rejonowego w Lipnie Janina Wilińska.

Sekcja zwłok we wtorek

Śledczy muszą ustalić, czy stan techniczny pojazdu mógł przyczynić się do wypadku. Sprawdzone zostanie także dokładnie ukształtowanie terenu. Prokuratura sprawdzi także dokumenty związane z homologacją toru.

- Sekcja zwłok odbędzie się we wtorek - poinformowała prokurator Wilińska.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że młoda zawodniczka była na torze w Lipnie z trenerem, który prowadził zajęcia.

Podkom. Małkińska potwierdziła, że dwa lata temu na tym torze również doszło do śmiertelnego wypadku. Wówczas zginęła 15-latka z Lublina.

- Śledztwo w sprawie wypadku z 2019 roku zakończyło się umorzeniem. Przyczyną była wówczas nieostrożna jazda. Nie ustaliśmy osób trzecich, których działanie przyczyniłoby się do tamtego zdarzenia - powiedziała Wilińska. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy