O godz. 21.40 przywrócono normalny ruch samolotów na Lotnisku Chopina w Warszawie - poinformował w czwartek wieczorem rzecznik portu Piotr Rudzki. Na lotnisku czasowo wstrzymano starty i lądowania z powodu alarmu bombowego. Alarm bombowy miał zostać również ogłoszony na lotnisku Katowice-Pyrzowice.

Samolot z Dubaju bezpiecznie wylądował na lotnisku w Warszawie/Zdj. ilustracyjne

Rzecznik stołecznego portu przekazał w czwartek wieczorem, że o godz. 21.40 przywrócony został normalny ruch na Lotnisku Chopina.

Lotnisko @ChopinAirport ju wznowio operacje, dooylimy wszelkich stara aby samoloty @LOTPLAirlines w jak najmniejszym stopniu byy dotknite t sytuacj.

egonolsen1978April 21, 2022

Alarm bombowy na lotnisku Chopina

- Otrzymaliśmy informację o podłożonym ładunku wybuchowym na pokładzie statku powietrznego lecącego z Dubaju do Warszawy. Samolot wylądował bezpiecznie, ok. 19:40 - mówił wcześniej w rozmowie z Interią oficer prasowy komisariatu policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie mł. asp. Dariusz Świderski.

Na pokładzie Boeinga 777 było ponad 230 pasażerów, łącznie z załogą. Wszyscy bezpiecznie opuścili pokład.

- Alarm został odwołany, sprawdzane są bagaże pasażerów. Pasażerowie przewożeni są do terminala - przekazał oficer prasowy.

Starty i lądowania wstrzymane. Odwołane loty

Anna Dermont, rzeczniczka Lotniska Chopina, poinformowała "Gazetę Wyborczą", że starty i lądowania są tymczasowo wstrzymane. Informację tę potwierdził również mł. asp. Dariusz Świderski.

"W związku ze wstrzymaniem operacji na Lotnisku im. Chopina do 20:40 odwołane zostały rejsy PLL LOT 3935/6 WAW SZZ WAW oraz LO3985/3982 WAW IEG WAW LO401/2 WAW HAM WAW. Rejs LO3886 KTW WAW zawrócił do KTW. Przepraszamy wszystkich Pasażerów za niedogodności z tym związane" - przekazał rzecznik PLL LOT na Twitterze Krzysztof Moczulski.

W zwiazku ze wstrzymaniem operacji na @ChopinAirport do 20:40 odwoane zostay rejsy @LOTPLAirlines 3935/6 WAW SZZ WAW oraz LO3985/3982 WAW IEG WAW LO401/2 WAW HAM WAW. Rejs LO3886 KTW WAW zawrci do KTW. Przepraszamy wszystkich Pasaerw za niedogodnoci z tym zwizane.

egonolsen1978April 21, 2022

Przed godziną 22 Moczulski informował, że operacje lotnicze są "w dalszym ciągu wstrzymane". "W związku z tym kolejne samoloty PLL LOT dolatujące do WAW będą musiały odejść na lotniska zapasowe, a rejsy wylotowe będą przełożone/skasowane" - przekazał.

Operacje lotnicze w dalszym cigu s wstrzymane na @ChopinAirport - w zwizku z tym kolejne samoloty @LOTPLAirlines dolatujce do WAW bd musiay odej na lotniska zapasowe, a rejsy wylotowe bd przeoone/skasowane.

egonolsen1978April 21, 2022

Katowice. Alarm bombowy

Tego samego dnia ogłoszono alarm bombowy w Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.

'Trwa ewakuacja terminali pasażerskich" - przekazał przed godz. 22 na Twitterze były minister transportu Jerzy Polaczek.

Alarm bombowy na lotnisku @KatowiceAirport - trwa ewakuacja terminali pasaerskich."Hybrydowy" dzie polski rwnie na @ChopinAirport

JerzyPolaczekApril 21, 2022

Seria alarmów bombowych

W środę informowaliśmy o alarmie bombowym w samolocie PLL LOT lecącym z Warszawy do Pragi. Po wylądowaniu na terenie Czech okazało się, że informacja o ładunku była fałszywa.

Zobacz też: Alarm w samolocie LOT lecącym z Warszawy do Pragi

Awaryjnie w środę w Gdańsku lądował samolot pasażerski Wizz Air lecący z Warszawy do Oslo. Pasażerowie zostali ewakuowaniu. Również w tym przypadku informacja o niebezpieczeństwie okazała się fałszywa.

Zobacz też: Gdańsk: Awaryjne lądowanie samolotu Wizz Air. Fałszywy alarm