Reklama

Reklama

Zygmunt Moszkowicz

Zygmunt "Dzimek" Moszkowicz /Paweł Krawczyk /INTERIA.PL

"Człowieka z pasją" – Nagroda Dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza to inicjatywa portalu Interia, której celem jest wspieranie młodych, utalentowanych dziennikarzy. To jednocześnie uhonorowanie pamięci Zygmunta Moszkowicza, dziennikarza, redaktora i wykładowcy akademickiego, który współtworzył Interię przez ponad 15 lat, aż do swojej przedwczesnej śmierci w styczniu 2017 roku.


Zygmunt Moszkowicz był dobrym duchem Interii, wyrozumiałym nauczycielem i mentorem dla ludzi stawiających pierwsze kroki na ścieżce dziennikarskiego powołania. Był stworzony do tej pracy, a media definiował jako sposób na komunikację z drugim człowiekiem. Sam znajdował w sobie energię dla wielu pasji - od muzyki po sport - i to samo podziwiał i podsycał u innych. 

Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza jest więc nagrodą dla ludzi, którzy z pasją potrafią opowiedzieć o innych ludziach oddanych swojej pasji. Dzimkowi by się to podobało.

Reklama

Tak przyjaciele z Interii wspominali Zygmunta Moszkowicza

Zygmunt Moszkowicz był dziennikarzem z powołania. Realizował je m.in. w studenckim Radiu Centrum, "Super Expressie" i "Czasie Krakowskim", gdzie od 1990 roku pełnił funkcję sekretarza redakcji. Z Interią był związany niemal od samego jej początku - od 2000 roku. Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizował pracę redakcji portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Młodszych kolegów po fachu zarażał dziennikarską pasją w codziennej pracy, a także w trakcie zajęć na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

Dla Zygmunta zawsze najważniejszy był człowiek. Był z nami od zawsze i na zawsze z nami zostanie.

Poznaj zwycięzcę oraz autorów wyróżnionych prac pierwszej edycji Nagrody Dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza 

Więcej informacji: www.czlowiekzpasja.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy