Reklama

Życzenia dla Wałęsy od przywódców UE. "Jednego podpisu nie ma"

W czasie uroczystości z okazji 75. urodzin Lecha Wałęsy Donald Tusk przekazał byłemu prezydentowi notę z życzeniami podpisaną przez przywódców państw UE. "Ale jednego podpisu tu nie ma. Zgadnijcie czyjego?" - zapytał Tusk.

W sobotnich uroczystościach wzięło udział około 500 osób, w tym przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i wielu innych polityków, ambasadorów i ludzi kultury. Bankiet i koncert zorganizowano w gdańskiej Operze Bałtyckiej. Obok urodzin byłego prezydenta uroczystość była też okazją do uczczenia 35. rocznicy przyznania Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla. 

Obchody zorganizowała Fundacja Instytut Lecha Wałęsy.

W czasie spotkania Donald Tusk przekazał Lechowi Wałęsie notę z podpisami przywódców państw UE. Tusk powiedział, że to"króciutka, jednozdaniowa nota". 

Reklama

"Tekst może wydaje się banalny, ale podpisali te słowa przywódcy całej Unii Europejskiej. Jednego podpisu nie ma. Zgadnijcie czyjego?" - zapytał Tusk. "Mówię o tym, nie żeby się wyzłośliwiać" - dodał. 

"To najpiękniejszy dowód, że to nie pan jest sam, panie prezydencie. Jest pan tu, w Gdańsku, w Polsce, w Europie w domu" - zaznaczył.

Pod notą zabrakło podpisu premiera Mateusza Morawieckiego. 

Ale internauci zauważyli, że brakuje też podpisu Viktora Orbana. Współpracownik Wałęsy Mirosław Szczerba stwierdził w odpowiedzi, że podpis Orbana jest tylko nałożył się na inny.PAP

Reklama

Reklama

Reklama