Reklama

Reklama

Zwolnili go za wpis. "Lekarze jesteście moralnymi trupami"

Z pracy został zwolniony Robert O. – mężczyzna, który na ścianie siedziby ZUS w Słupsku wymalował farbą: „Lekarze ZUS jesteście moralnymi trupami” i „Ewa Lemankiewicz trzymaj się”. Malując budynek słupskiego ZUS Robert O. chciał bronić kobiety, której odmówiono świadczeń, choć straciła nogę.

Sprawa samotnej matki Ewy Lemankiewicz, której ZUS odmówił renty socjalnej pomimo utraty nogi, odbiła się szerokim echem w mediach. 

24-letnia Ewa Lemankiewicz ze wsi Osowo pod Słupskiem straciła nogę kilka lat temu w wyniku choroby nowotworowej. Lekarka ZUS stwierdziła, że bez kończyny może pracować, ponieważ ma dwie zdrowe ręce. 

ZUS odmówił odpowiedzi na pytanie, od jak dawna mężczyzna był pracownikiem Zakładu. Ewie Lemankiewicz pomagają teraz urzędnicy gminy, w której mieszka. Napiszą odwołanie od decyzji ZUS. Spór prawdopodobnie skończy się w sądzie.

(Teleexpress Extra)

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy