Reklama

Reklama

Zwolnienia w TVP po emisji filmów "godzących w Kościół katolicki"

Trzy osoby zostały zwolnione z pracy w TVP, po tym jak w maju wyemitowano filmy "Operacja Pontifex" i "Ukrzyżowanie - święty skandal". Prezes TVP Jacek Kurski ostrzegł też wydawców anten - informuje portal wPolityce.pl. Zdaniem prawicowego portalu filmy te "godziły w Kościół katolicki i wiarę chrześcijańską".

Film "Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu" został wyemitowany na antenie TVP 2 16 maja. Jak informuje wPolityce.pl, "dokument przedstawiał Kościół katolicki jako największą na świecie organizację szpiegowską, a jego głównym narratorem był PRL-owski szpieg Tomasz Turowski". 

Publikacją filmu oburzone było m.in. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. 

Z kolei film "Ukrzyżowanie - święty skandal" można było zobaczyć na antenie TVP Kultura 12 maja. Zawarto w nim "rozważania, w jaki sposób Chrystus realizował swoje potrzeby fizjologiczne po ukrzyżowaniu" - donosi wPolityce.pl. 

Reklama

Przeciwko emisji filmów mieli protestować też widzowie TVP. 

Wobec osób odpowiedzialnych za emisję filmów prezes TVP Jacek Kurski wyciągnął konsekwencje. Trzy osoby zostały zwolnione. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy