Reklama

Reklama

Żona Jana Lityńskiego: Nie chciałby orderu od tego prezydenta

Jan Lityński nie zostanie pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. - Janek by sobie tego nie życzył - powiedziała polsatnews.pl Elżbieta Bogucka, żona Lityńskiego.

Jak informuje RMF FM, prezydent Andrzej Duda deklarował chęć odznaczenia Lityńskiego Orderem Orła Białego podczas uroczystości pogrzebowej, która odbędzie się w środę. Sprzeciwia się temu rodzina zmarłego.

- Janek by sobie tego nie życzył - powiedziała polsatnews.pl Elżbieta Bogucka, wdowa po Janie Lityńskim. - Janek nie przyjąłby jakiegokolwiek odznaczenia od tego prezydenta - dodała.

Reklama

Jan Lityński, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, po roku 1989 poseł i doradca prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, utonął 21 lutego w Narwi w okolicach Pułtuska. Próbował ratować swojego psa, który wpadł do wody. 

Jego ciało odnaleziono po siedmiu dniach poszukiwań.

Czytaj również: Schronisko Na Paluchu ma otrzymać imię Jana Lityńskiego

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy