Reklama

Reklama

Znajomy prominentnych działaczy PSL zatrzymany przez CBA

Andrzej W. - właściciel firmy Elektrix - zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Szczegółów CBA ujawniać nie chce.Wiadomo jedynie, że decyzję o zatrzymaniu 61-letniego Andrzeja W. podjęli śledczy z Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, prowadzący postępowanie w jednym z najważniejszych wątków tak zwanej afery podkarpackiej. Chodzi w niej o korupcję i powoływanie się na wpływy u wysokich rangą polityków.

Andrzej W. to biznesmen i dobry znajomy wielu prominentnych działaczy PSL, w tym Jana Burego. Ta znajomość rozkwitła w czasach, gdy Bury nadzorował energetykę, a Andrzej W. współpracował z elektrownią Kozienice.

Śledztwo w tzw. aferze podkarpackiej

Śledztwo w tzw. aferze podkarpackiej prowadzone jest od ubiegłego roku w oparciu o materiały zgromadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Reklama

Zarzuty postawiono pięciu osobom. Dotyczą one płatnej protekcji (czyli powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych i obietnicy załatwienia w niej sprawy w zamian za korzyść osobistą lub majątkową) i podżegania osoby publicznej do przyjęcia łapówki. Badane są "zdarzenia o charakterze korupcyjnym związane z działalnością przedstawicieli spółki Maante z siedzibą w Leżajsku". Korzyścią majątkową miały być m.in. pieniądze i kilogramowa sztabka złota wartości blisko 130 tys. zł.

(es)

Krzysztof Zasada

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

* * *

Sprostowanie artykułu z RMF24.pl z dnia 22 kwietnia 2015 r.

Nieprawdą jest, że właściciel firmy Elektrix Sp. z o. o. został zatrzymany przez CBA.Reklama

Reklama

Reklama