Reklama

Reklama

Zmiany w strukturze PiS. Prezes powoła nowych pełnomocników okręgowych

Prezes PiS powoła 94 nowych pełnomocników okręgowych partii, nie będą mogły to być osoby pełniące funkcje ministerialne, wiceministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu - poinformował w piątek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

W piątek zebrał się Komitet Polityczny PiS, który zatwierdził zaproponowane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego zmiany w strukturze ugrupowania. Główne założenia zmian, to podział struktury na 100 okręgów i wprowadzenie zakazu łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi dla szefów tych okręgów.

Zobacz też: Jan Ardanowski: Otoczenie prezesa może nie dopuścić do mojego startu z list PiS

Reklama

Sobolewski powiedział dziennikarzom, że Komitet Polityczny przychylił się do wniosku prezesa. - Do 15 czerwca będą powoływani nowi pełnomocnicy okręgowi, z zastrzeżeniem, że nie będą mogły to być osoby pełniące funkcje ministerialne, wiceministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu - poinformował.

Dopytywany, kto będzie wybierał pełnomocników, wskazał, że "w PiS mamy ten przywilej i zaszczyt, że ostateczne słowo, decydujące należy zawsze do prezesa PiS". - Pan prezes będzie powoływał pełnomocników okręgowych - wyjaśnił Sobolewski.

12 osób łączy funkcje centralne i w okręgach

Sobolewski powiedział, że na ten moment osób, które łączą funkcję centralne i w okręgach, jest 12. - W tej chwili na poziomie 41 okręgów, które są strukturą partyjna jest 12 takich osób - powiedział Sobolewski.

- Ani nikt nie zrezygnuje, ani nikt nie wybiera (...) pan prezes zdecyduje o powołaniu nowych 94 pełnomocników okręgowych do 15 czerwca - podkreślił.

Sobolewski dodał też, że w tej chwili nie zachodzą żadne przesłanki, by były jakiekolwiek przedterminowe wybory

Zmiany w strukturze PiS. "Duży ruch wewnątrz partii"

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział TVP Info przed spotkaniem Komitetu Politycznego, że ma on przyjąć ważne decyzje dla formacji.

- To jest duży ruch wewnątrz partii i myślę, że przyniesie pewne ożywienie, a także pewną mobilizację w naszych szeregach, która jest niezbędna przed wyborami - ocenił szef klubu PiS.

- Przewidujemy też konwencję. Przewidujemy rozjechanie się po kraju z naszym programem i z tym będą się zbiegać decyzje personalne dotyczące poszczególnych okręgów - przekazał polityk. Podczas piątkowego posiedzenia najważniejsi politycy PiS mają też dyskutować o aktywnościach partii w najbliższych miesiącach, w tym objeździe po kraju.

Duży objazd kraju. Spotkania z Polakami

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, w niedawnej rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia, poinformował, że ugrupowanie szykuje się albo do konwencji, albo drugiego posiedzenia kongresu partii. - To zapoczątkuje duży objazd kraju i powrót do tego, co przyniosło PiS kolejne zwycięstwa wyborcze, czyli spotkań w powiatach, gminach, spotkania z Polakami - powiedział.

Według wstępnych planów objazd miałby się rozpocząć w czerwcu.

Reklama

Reklama

Reklama