Reklama

Reklama

Zmiany w rządzie. Piotr Nowak - kim jest nowy minister rozwoju i technologii

Ministrem rozwoju i technologii zostanie Piotr Nowak. Dla tej funkcji zrezygnował, po zaledwie kilku miesiącach, z pracy w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. W latach 2015-2020 Nowak był wiceministrem finansów, m.in. w czasie, gdy resortem kierował Mateusz Morawiecki.

Piotr Nowak porzucił intratną posadę - w ostatnich miesiącach był doradcą szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych MFW. 

Nowak współpracował już z Morawieckim

Bardzo dobrze zna się z premierem Mateusz Morawieckim - był jego zastępcą w resorcie finansów. 

Nowak jest gruntownie wykształcony, ukończył m.in. wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie odbył również studia doktoranckie. Ma prestiżowy tytuł Executive MBA. Jest absolwentem podyplomowego programu "International Security" w Stanford University w USA. 

Reklama

Doświadczony menadżer

Może pochwalić się także bogatym CV. Karierę rozpoczął w wieku 24 lat jako trader walutowy w PKO BP. W kolejnych latach pracował w międzynarodowych instytucjach finansowych. W 2015 roku był ekspertem ds. gospodarczych w KPRM, następnie został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. 

Piotr Nowak pochodzi z Dobrego Miasta (warmińsko-mazurskie), ma 41 lat. 

Reklama

Reklama

Reklama