Reklama

Zmiana pogody na początek ferii. Temperatura zacznie spadać

Ferie tuż, tuż. Już od soboty uczniowie z pięciu województw rozpoczną weekend, po którym czekają ich dwutygodniową przerwę zimowe. W sobotę i niedzielę utrzymywać się będą temperatury od pięciu do 10 st. C., a opady śniegu spodziewane są tylko w górach. W poniedziałek nastąpi jednak zmiana pogody, temperatury spadną i pojawi się szansa na opady w innych częściach kraju.

Piątek 13 stycznia jest ostatnim dniem nauki przed feriami zimowymi dla dzieci i młodzieży z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. 

W kolejnych tygodniach szkoły będą zamykać się w kolejnych województwach, więcej informacji TUTAJ.

Jak przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki, kuratorzy zatwierdzili dotąd ponad 4,5 tys. zgłoszeń zorganizowanego wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży: wyjazdów, kolonii i półkolonii. Łącznie skorzysta z nich 167,4 tys. dzieci i młodzieży. 

Reklama

Ferie 2023. Pogoda na początek przerwy zimowej

Pierwsza tura ruszy na zimowe harce już w poniedziałek. Jaka będzie towarzyszyć im pogoda?

W nadchodzący weekend na terenie całego kraju odnotowywane będą temperatury od pięciu do dziewięciu stopni Celsjusza - podaje IMGW.

W sobotę najpogodniej będzie na południowym zachodzie i w centrum, tam najwięcej słońca i tylko niewielka możliwość opadów deszczu. Nad resztą Polski będzie pochmurnie, może też spaść deszcz, a na zachodzie i północy może też wystąpić silny wiatr. 

W niedzielę zachmurzenie pojawi się już nad całym krajem i spodziewać się można silnego, porywistego wiatru. 

Ferie 2023. Od poniedziałku niższe temperatury

W poniedziałek nastąpi zmiana pogody. Termometry zaczną wskazywać niższe temperatury - od minus dwóch do pięciu st. C., które utrzymają się przez kilka kolejnych dni. 

Do czwartku zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. 

Spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. 

W tym czasie mocniej może powiać jedynie na Podhalu. 

  • Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | ferie | prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy