Reklama

Zmiana czasu. Pośpimy dłużej, pociągi staną na godzinę

W nocy z soboty na niedzielę (z 24 na 25 października) przechodzimy na czas zimowy. Wskazówki zegarków trzeba będzie cofnąć z godz. 3:00 na godz. 2:00. Zmianę odczują między innymi podróżujący koleją.

 Tej nocy w trasie będzie trzynaście składów PKP Intercity. Chodzi między innymi o relacje Białystok - Jelenia Góra, Gdynia - Zakopane, czy Przemyśl - Wrocław.

Pociągi staną na godzinę

Jak mówi rzeczniczka spółki Katarzyna Grzduk, pociągi będą miały dodatkowy postój na stacjach, do których dojadą w okolicach godz. 2:00 w nocy. W dalszą podróż ruszą po godzinie i dotrą do celu w rozkładowym czasie, ale już według czasu zimowego.

Przykładowo pociąg IC Karkonosze relacji Białystok - Jelenia Góra będzie miał postój na stacji Kalisz od 03:13 czasu letniego i odjedzie o 03:14 czasu zimowego, a pociąg TLK Ustronie relacji Kołobrzeg - Kraków Główny zatrzyma się na postój na stacji Warszawa Wschodnia od 03:41 czasu letniego i odjedzie o 03:43 czasu zimowego.

Reklama

Informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 24 na 25 października można uzyskać m.in. za pośrednictwem strony intercity.pl, poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 oraz u konduktorów w pociągach kursujących w noc przejściową.

Zmiana w 70 krajach świata

Jak informuje przewoźnik, co roku zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego (CLSE) na środkowoeuropejski czas zimowy (CSE) odbywa się w ostatni weekend października w blisko 70 krajach na świecie. 

W Polsce jest przeprowadzana na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017- 2021. 

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy