Reklama

Reklama

Zmarły profesor w nowym składzie organu doradczego ministra

Minister środowiska Henryk Kowalczyk ogłosił skład Państwowej Rady Ochrony Przyrody. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wśród członków organu znalazło się nazwisko profesora, który zmarł w kwietniu ubiegłego roku.

O sprawie poinformowała Fundacja Dzika Polska, co następnie zapoczątkowało dyskusję na Twitterze.

Państwowa Rady Ochrony Przyrody to organ opiniodawczo-doradczy w zakresie ochrony przyrody, działający przy Ministrze Środowiska. W nowym składzie, znalazła się jednak osoba, która od przeszło roku nie żyje. Chodzi o prof. dr hab. Zygmunta Jasińskiego z SGGW.

"Wygląda na to, że nikt nie pokwapił się o to, aby skład rady został wybrany w sposób staranny, tak, aby jak najlepiej spełniał swoją rolę. Jedno jest pewne, większość powołanych osób będzie lojalnie popierała politykę ministra, nawet tę najbardziej szkodliwą" - napisała Fundacja Dzika Polska.

Reklama

Fundacja odnotowała również, że w "nowym" składzie znalazły się te same osoby, które były wybrane przez poprzedniego ministra Jana Szyszkę. "Jest to kolejny dowód na to, iż Kowalczyk konsekwentnie kontynuuje politykę poprzedniego ministra" - podsumowuje fundacja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy