Reklama

Reklama

Zmarł Stanisław Krzyżek

W wieku 86 lat zmarł Stanisław Krzyżek, który "przez osiem lat przewodził grupie, która publicznie przed Pałacem Prezydenckim prosiła Boga o wyjaśnienie smoleńskiej tragedii i kultywowała pamięć o jej ofiarach" - podaje Gazeta Polska Codziennie.

"Zmarł w wieku 86 lat na jedną z wielu chorób, na które cierpiał. (...) Po kilku miesiącach od tragedii smoleńskiej w 2010 r. - gdy wyszedł ze szpitala, gdzie przebywał ze względu na cukrzycę - pojechał pod Pałac Prezydencki, by wraz z innymi pomodlić się za ofiary. Przychodził regularnie. W pewnym momencie przypałacowy harcerski krzyż, przy którym gromadzono się na modlitwie, został przeniesiony w niedostępne miejsce. Potrzebny był nowy. Krzyżek więc go zaprojektował - dwumetrowy drewniany krzyż, który zrobił i przywiózł na miejsce. I tak przez kolejne osiem lat" - przypomina "GPC".

Reklama

Jak podaje gazeta, pogrzeb Stanisława Krzyżka odbędzie się w czwartek. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 10 w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje