Reklama

Reklama

Zmarł Stanisław Ciosek. Miał 83 lata

W wieku 83 lat zmarł Stanisław Ciosek. Był wieloletnim ambasadorem Polski w ZSRR i Rosji, członkiem Biura Politycznego KC PZPR i ministrem rządu Wojciecha Jaruzelskiego.

Nie żyje Stanisław Ciosek. Zmarł w wieku 83 lat. 

Zmarł Stanisław Ciosek. Był wieloletnim ambasadorem Polski w Rosji

Stanisław Ciosek urodził się w 1939 roku. Od 1959 roku należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, był m.in. członkiem biura politycznego Komitetu Centralnego PZPR, I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Jeleniej Górze.

W latach 1972-1985 był posłem, w latach 1980-1985 ministrem-członkiem Rady Ministrów, ministrem pracy, płac i spraw socjalnych (1983-1984) w rządach Józefa Pińkowskiego oraz Wojciecha Jaruzelskiego.

W rozmowach poprzedzających okrągły stół, a także podczas obrad okrągłego stołu w 1989 r., Ciosek był jedną z najważniejszych postaci po stronie rządowej, uczestnikiem poufnych spotkań i negocjacji.

Reklama

W 1989 roku został ambasadorem PRL w Związku Radzieckim, a po rozpadzie ZSRR kontynuował swoją pracę jako ambasador RP w Rosji do 1996 r.

W latach 90. związany był w Socjaldemokracją RP. Był doradcą Aleksandra Kwaśniewskiego ds. międzynarodowych i polityki wschodniej podczas jego prezydentury. 

Był także doradcą ds. międzynarodowych kandydata na prezydenta RP Roberta Biedronia w 2020 roku.

O śmierci Stanisława Cioska, jak przekazał portal rp.pl, poinformowała córka polityka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy