Reklama

Reklama

Zmarł płk Dariusz Kacperczyk, były rzecznik DORSZ

Zmarł płk Dariusz Kacperczyk - starszy doradca wojskowy w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ i wieloletni rzecznik w Wojsku Polskim, który swoją służbę pełnił na misjach zagranicznych, a także w kraju, m.in jako szef wydziału prasowego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Miał 49 lat.

O śmierci byłego rzecznika DORSZ poinformowała w mediach społecznościowych "Polska Zbrojna" - przed wyjazdem na placówkę do Nowego Jorku był on przez kilka lat szefem Wojskowego Instytutu Wydawniczego wydającego ten miesięcznik.

Płk Kacperczyk był jednym z najbardziej rozpoznawalnych rzeczników Wojska Polskiego. Służbę oficera prasowego pełnił na misjach zagranicznych, a także w kraju, w Dowództwie Operacyjnym RSZ, gdzie dowodził wydziałem prasowym. Jako żołnierz i prasowiec pracował w instytucjach natowskich. Według informacji podanych przez redakcję płk. Kacperczyk zmarł po wielomiesięcznej walce z chorobą nowotworową. Miał 49 lat.

Reklama

"Jego odejście to wielka strata dla Wojska Polskiego" - podkreśliła redakcja "Polski Zbrojnej". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy