Reklama

Reklama

Zmarł Antoni Zięba, działacz pro-life

Zmarł prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka Antoni Zięba. Miał 69 lat. Znaczną część życia poświęcił tematyce pro-life i publicystyce z nią związanej.

Był doktorem inżynierem budownictwa lądowego oraz nauczycielem akademickim.

Podczas swojego życia wielokrotnie zachęcał do pisania prac naukowych na temat obrony życia nienarodzonych dzieci. Zapewniał, że tematyka pro-life ma mocne oparcie w różnych naukach szczegółowych, jak na przykład medycynie czy prawie. Antoni Zięba mówił, że niestety jest mało naukowców, którzy podejmują tę tematykę i publikują prace z nią związane.

Antoni Zięba pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka od 1999 roku. Napisał ponad 40 publikacji naukowo-technicznych oraz liczne artykuły o ochronie życia dziecka poczętego.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy