Reklama

Reklama

Zmarł Andrzej Zakrzewski

Zmarł Andrzej Zakrzewski - wieloletni korespondent PAP w Kaliszu. W ostatnich latach ciężko chorował i gdyby nie choroba, zapewne do dziś, mimo wieku, byłby nadal korespondentem - jak zawsze sumiennym i zaangażowanym w pracę.

Zmarł Andrzej Zakrzewski - wieloletni korespondent PAP w Kaliszu. W ostatnich latach ciężko chorował i gdyby nie choroba, zapewne do dziś, mimo wieku, byłby nadal  korespondentem - jak zawsze sumiennym i zaangażowanym w pracę.

Andrzej Zakrzewski jako korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Kaliszu to przykład reportera potrafiącego z pasją i konsekwencją opisywać wydarzenia oraz przedstawiać problemy "Polski lokalnej" w szerszym aspekcie, interesującym także dla czytelników w innych regionach.

Pamiętamy jego depesze poświęcone bohaterom poznańskiego Czerwca 1956 r., rocznicom wybuchu powstania wielkopolskiego, pamięci oficerów Armii Krajowej, żydowskiemu dziedzictwu historyczno-społecznemu, czy historii Polski szlacheckiej, to znakomite przykłady dziennikarskiej pracy, przyczyniającej się do kształtowania zbiorowej pamięci Polaków.

Reklama

Zasługą Andrzeja Zakrzewskiego była także konsekwentna promocja osiągnięć i wydarzeń kulturalnych oraz naukowych ziemi kaliskiej - zarówno wśród mieszkańców regionu, jak i na forum ogólnokrajowym.

Półtora roku temu prezydent RP przyznał mu odznaczenie za zasługi. Stan zdrowia nie pozwolił mu osobiście go odebrać.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy