Reklama

Reklama

Ziobro: Ustalono tożsamość podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie

Służbom udało się ustalić tożsamość podejrzanych o morderstwo na warszawskim Nowym Świecie. Jak przekazał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, prokuratura wystąpiła do sądu o areszt wobec ustalonych podejrzanych.

"Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G." - napisał w piątek rano na Twitterze Zbigniew Ziobro.

"To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem Prokuraturze Krajowej. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani" - pisał szef resortu sprawiedliwości.

Kilka godzin później Zbigniew Ziobro doprecyzował, że 17 maja prokuratura wystąpiła z wnioskiem o o zastosowanie przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa tymczasowego aresztowania wobec ustalonych podejrzanych. "W tej bulwersującej sprawie trudno sobie wyobrazić inną decyzję" - dodał.

Reklama

Warszawa. Zabójstwo na Nowym Świecie

W nocy z soboty na niedzielę (z 8 na 9 maja) do sklepu przy Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. - Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł - zaznaczyła wówczas sierż. sztab. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Po zdarzeniu na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, który mógł mieć związek z zabójstwem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy