Reklama

Reklama

Ziobro: To narzędzie pokaże, że państwo nie jest bezradne

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej premier Beata Szydło, projekt ustawy o komisji ds. reprywatyzacji będzie projektem rządowym. "Rząd PiS nie boi się brać odpowiedzialności za sprawy Polek i Polaków" - tłumaczyła.

 "Jako rząd powinniśmy się przeciwstawić i powiedzieć, że nigdy nie będzie zgody na tego typu oszustwa, patologie i lekceważenie spraw Polek i Polaków. To jest sprawa bardzo poważna. Wymaga działań na różnych szczeblach. I my się tego podejmujemy" - mówiła Szydło.

"Każdego dnia dowiadujemy się o nowych nieprawidłowościach" - dodała.

Zdaniem Zbigniewa Ziobry afera reprywatyzacyjna w Warszawie pokazała niemoc rządów Platformy Obywatelskiej.

Projekt ustawy o komisji weryfikującej jest odpowiedzią na ten problem.

Reklama

"Mamy rok 2016 i tak sobie myślę, co się działo z procesem myślowym pani prezydent (Gronkiewicz-Waltz - red.) na przestrzeni ostatnich 4 lat" - mówił Ziobro.

Podkreślił, że projekt tworzy nowy organ administracji publicznej, który będzie stał na czele interesu publicznego. Organ ten zyska uprawnienia właściwe dla wszystkich komisji śledczych.

"Chodzi o to , aby cały ten proces służył naprawie szkód. (...) Chcemy stanąć w obronie poszkodowanych ludzi" - tłumaczył.

"W normalnym państwie politycy powinni ruszyć swoje sumienia" - mówił.

"Komisja weryfikacyjna jako organ administracji nie będzie weryfikowała wyroków sądów, ale decyzje administracyjne" - podkreślił Ziobro.

"Wprowadzamy organ prawny, który jest w pełni wpisany w ramy państwa konstytucyjnego" - zapewniał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy