Reklama

​Ziobro: Przyjęliśmy argument prezydenta

Przyjęliśmy argument prezydenta Andrzeja Dudy, że każdy klub, w tym opozycja, ma prawo zgłosić kandydata do Krajowej Rady Sądownictwa, by nie było wrażenia, że większość wybiera wszystkich - podkreślił w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

We wtorek sejmowa komisja sprawiedliwości opowiedziała się za uchwaleniem projektu prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa - wraz ze wszystkimi siedmioma poprawkami zgłoszonymi przez PiS.

Ziobro, pytany na konferencji prasowej o prezydenckie poprawki, ocenił, że "warto pochylić się nad argumentem, że element pluralizmu" powinien być obecny przy wyborze członków Krajowej Rady Sądownictwa. "Przyjęliśmy argument pana prezydenta, (...) by KRS nie była zdominowana przez sędziów wybranych głosami największej partii rządzącej w danym momencie" - powiedział szef MS.

Reklama

Jak ocenił, członków do KRS powinna zgłaszać również opozycja, by "nie było wrażenia, że większość wybiera wszystkich". Minister dodał, że "system" zaproponowany przez prezydenta "powoduje, że zawsze będzie gwarancja, że w KRS będą reprezentacji nie tylko największego ugrupowania parlamentarnego, ale też sędziowie wybrani z klubów opozycyjnych". 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy