Reklama

Reklama

Ziobro o nowych informacjach w sprawie wypadku posła Wójcikowskiego

Prokuratura dokładnie sprawdzi przebieg akcji ratunkowej posła Rafała Wójcikowskiego, który zginął w wypadku samochodowym. Zapowiedział to w TVP Info minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Wczoraj do Radia Kierowców radiowej Jedynki zadzwonił mężczyzna, który twierdzi, że był na miejscu zdarzenia i próbował ratować posła Wójcikowskiego. Jego zdaniem wezwani zawodowi ratownicy w tym przypadku się nie sprawdzili. Próbowali oni - jak relacjonował - podpiąć urządzenie do reanimacji, jednak nie mogli odczytać pomiarów. Zmarnowali - w jego ocenie - kilka pierwszych, najcenniejszych minut. 

Zbigniew Ziobro potwierdził w TVP Info, że w tej sprawie pojawiły się nowe informacje. "Dotarliśmy - wszyscy, jako opinia publiczna - do informacji, które podważały profesjonalizm akcji ratunkowej i ten watek też będzie bardzo rzetelnie badany" - zapowiedział minister sprawiedliwości. 

Reklama

Zbigniew Ziobro poinformował, że w tej sprawie interweniował osobiście. Na jego prośbę sprawą zajęła się prokuratura. Przeprowadzono już sekcję zwłok posła, zabezpieczając niezbędne ślady. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 6.30. 

Na drodze ekspresowej S8 w powiecie skierniewickim, na wysokości miejscowości Wędrogów, kierujący volkswagenem Rafał Wójcikowski stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki. 

Chwilę później w pobliżu samochodu zatrzymało się renault. Podróżujący tym autem chcieli udzielić pomocy kierowcy volkswagena. Wówczas w ich osobówkę uderzył ford transit. 

W zderzeniu tych dwóch pojazdów lekko ranne zostały 2 osoby z renault. 

Reklama

Reklama

Reklama