Reklama

Reklama

Zima na horyzoncie. W czwartek możliwy pierwszy śnieg

Synoptycy są przekonani, że w najbliższy czwartek nadejdzie zmiana pogody. "Będzie więcej słońca, ale chłodno. Temperatura spadnie poniżej zera i na północy kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg" - przekazało IMGW.

"Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na grudzień 2022 r. - marzec 2023 r." wskazuje, że pogoda w miesiącach zimowych będzie podobna do tej z ubiegłych lat.

W grudniu najzimniej ma być w Zakopanem. Średnia temperatura ma być ujemna, nawet do minus 3 stopni Celsjusza. Mrozu nie muszą się obawiać mieszkańcy zachodniej Polski. W Szczecinie średnia może wynieść nawet 3 stopnie na plusie.

W styczniu temperatury też mają się mieścić w zakresie średniej z 30 lat (1991-2020). Wyższe niż zazwyczaj są jednak prognozowane opady w północnej Polsce. W Koszalinie może to oznaczać od sześciu centymetrów na metr kwadratowy. Także w Gdańsku, gdzie zazwyczaj opady są niższe niż w innych miastach, ma porządnie popadać.

Reklama

"Biegun zimna" w Suwałkach

Luty niczym nas nie zaskoczy - twierdzą meteorolodzy. Polskim "biegunem zimna" mają pozostać Suwałki, a szczecinianie mogą się spodziewać lekko dodatnich temperatur. Prawdziwym zaskoczeniem ma być dopiero marzec. IMGW prognozuje, że atmosferyczna wiosna wyprzedzi kalendarzową i w całym kraju będzie cieplej niż zwykle, choć deszczowo.

Na pierwszy atak zimy musimy być przygotowani już w połowie tygodnia.

"Od czwartku zmiana pogody, będzie więcej słońca, ale chłodno. Temperatura spadnie poniżej zera i na północy kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg" - poinformował IMGW.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy