Reklama

Reklama

Zgwałcił i zamordował kobietę. Mężczyzna zatrzymany po 26 latach

Dolnośląscy policjanci we współpracy z włoskimi karabinierami doprowadzili do zatrzymania Polaka, który ukrywał się przez 26 lat. Mężczyzna był poszukiwany za gwałt i zabójstwo kobiety na terenie Dolnego Śląska.

52-latek dopuścił się zbrodni w 1991 roku. Zgwałcił, a następnie zamordował kobietę. Od tamtej pory ukrywał się przed policją i zmieniał swoją tożsamość. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Jak informuje dolnośląska policja, ślady za mężczyzną prowadziły najpierw do Francji, a następnie do Włoch. Tam funkcjonariusze prowadzili postępowanie dotyczące fałszerstwa dokumentów. Policjanci z Dolnego Śląska wpadli na trop mężczyzny w ramach sieci ENFAST (Europejskiej Sieci Współdziałania Zespołów Poszukiwań Celowych).

Reklama

Włoscy policjanci zatrzymali mężczyznę w okolicach jego miejsca zamieszkania.

Została już wszczęta procedura ekstradycyjna.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy