Reklama

Reklama

"Zgniły wyż" nad Polską. Wydano ostrzeżenia dla niemal całego kraju

W niedzielę za pogodę w Polsce będzie odpowiedzialny "zgniły wyż". Jak powiedziała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB, taka pogoda z dużą ilością chmur i nocnymi mgłami może utrzymać się do połowy przyszłego tygodnia. Dla niemal całego kraju wydano ostrzeżenia przed gęstymi mgłami, które mogą występować w nocy.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie znajdowała się w zasięgu wyżu, który ma swoje centrum nad Rumunią i powoli będzie przemieszczał się w kierunku północnym. 

Jednak ten układ wyżowy ze względu na specyficzną wymianę powietrza nazywany jest "zgniłym wyżem" i przynosi ze sobą pogodę charakterystyczną dla niżu.

Prognoza pogody. Mgły w niemal całym kraju

- W niedzielę pogoda będzie bardzo podobna do tej z soboty. Na przeważającym obszarze kraju będzie dużo chmur. Rano w wielu miejscach będą utrzymywać się mgły. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są tylko na południowym zachodzie kraju - powiedziała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB.

Reklama

Synoptyk dodała również: - Temperatura maksymalna wyniesie od 6-7 stopni Celsjusza na południowym wschodzie i w kotlinach sudeckich, około 9-10 w centrum, do 13 stopni na Wybrzeżu. Wiatr będzie słaby, przede wszystkim z kierunku południowo-wschodniego.  

Podobna pogoda może utrzymać się do połowy przyszłego tygodnia. Jeżeli modele meteorologiczne nie ulegną zmianie, to w drugiej połowie tygodnia czeka nas już ochłodzenie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy