Reklama

Reklama

"Zespół kolesi". Wniosek Nowoczesnej ws. rzeczniczki PiS

Nowoczesna złoży w czwartek wniosek do sejmowej komisji etyki poselskiej w sprawie wypowiedzi rzeczniczki PiS Beaty Mazurek na temat wtorkowej uchwały Sądu Najwyższego - poinformowali w środę posłowie Nowoczesnej.

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego we wtorkowej uchwale stwierdziło, że "nieopublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego o niekonstytucyjności jakiegoś przepisu uchyla domniemanie jego zgodności z konstytucją już z chwilą ogłoszenia wyroku".

Komentując tę sprawę, rzeczniczka PiS Beata Mazurek stwierdziła, że "jest to dalsze szerzenie się anarchii w naszym kraju". "Tak naprawdę zebrał się zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy" - powiedziała Mazurek.

Wypowiedź posłanki PiS została skrytykowana m.in. przez posłów Nowoczesnej. "Uważamy za niedopuszczalne to, co zostało powiedziane przez rzeczniczkę PiS" - mówił podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie poseł tego ugrupowania Jerzy Meysztowicz.

Reklama

"Wysoce naganny język"

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, że jej klub w czwartek złoży do sejmowej komisji etyki wniosek dotyczący zachowania rzeczniczki PiS.

"Uważamy, że język, który mamy obecnie w debacie publicznej, jest językiem wysoce nagannym, który nie powinien być używany przez posłów RP" - powiedziała Scheuring-Wielgus.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne