Reklama

Reklama

Zdjęcie z pogrzebu jako mem na profilu Jakiego. "Dno dna"

Poseł PO Cezary Tomczyk zarzucił Patrykowi Jakiemu wykorzystanie zdjęcia z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie smoleńskiej, "jako ilustracji do jakiegoś pseudo żartu". Kandydat PiS na prezydenta Warszawy przeprosił i wyjaśnił, że zdjęcie umieścił jego współpracownik.

W niedzielę wieczorem, po przegranej Niemiec w meczu z Meksykiem na mundialu, na profilu Patryka Jakiego na Facebooku pojawiło się zdjęcie płaczących polityków PO Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny z napisem "Nasi przegrali z Meksykiem". 

"Dno dna. Patryk Jaki na swoim profilu umieścił zdjęcie z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, naszego kolegi który zginął pod Smoleńskiem jako ilustracje do jakiegoś pseudo żartu. Ludzi, którzy płaczą za zmarłym skwitował uśmiechem. Nieprawdopodobne. Poniżej wszelkiej krytyki. Wstyd" - skomentował na Twitterze Cezary Tomczyk z PO.

Reklama

Kandydat PiS tłumaczył na Twitterze, że to nie on opublikował wpis, tylko osoba prowadząca konto. Wpis został usunięty.

Na wpis Jakiego zareagował też dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" Patryk Słowik .Stwierdził, że za takie zachowanie należą się "solidne przeprosiny i zapłata na zbożny cel". 

Mam inny pomysł na specjalne przeprosimy - które się należą - bo czegoś nie dopilnowałem nawet kilka minut. Wyślę sprzęt sportowy dla dzieciaków na stadion im. Sebastian Karpinuka w Kołobrzegu. I wyjedzie z tego coś dobrego. Ok ?" - zaproponował Jaki. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy