Reklama

Reklama

Zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy pod lupą. Do dyskusji włączyli się też byli premierzy

Najnowsze zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy, udostępnione przez jego kancelarię, wywołało lawinę komentarzy w sieci. Skomentowali je m.in. byli premierzy - Marek Belka oraz Donald Tusk. Na uwagę Belki zareagował sam prezydent. "Dramatycznie nisko Pan lata, Panie Prezesie. Nie wstyd Panu?" - zwrócił się do niego.

W środę prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Kancelaria Prezydenta RP, podając tę informację, zamieściła także zdjęcie głowy państwa. Użytkownicy mediów społecznościowych zarzucili, że prezydent rozmawiał z królem Jordanii w maseczce przez niepodłączony telefon.

Reakcja prezydenckiego rzecznika

Odpowiadając użytkownikom Twittera, rzecznik prezydenta stwierdził, że te doniesienia to fake news.

Reklama

"Po pierwsze, tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego 'newsa', to może trudno to sobie wyobrazić, ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu" - napisał Spychalski na Twitterze.

Zaczęło się od wpisu Marka Belki

Sprawę skomentował na Twitterze również były premier i były prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. 

"Znów wszyscy się czepiają Andrzeja Dudy. Tym razem w związku z wykorzystaniem telefonu bezprzewodowego. Biorąc pod uwagę poziom tej prezydentury, może i lepiej, że nie jest podłączony do sieci. Jeszcze by się prezydent Biden dodzwonił i byłby klops" - ocenił.

Na ten wpis odpowiedział sam prezydent. "Dramatycznie nisko Pan lata, Panie Prezesie. Nie wstyd Panu?" - napisał Andrzej Duda.

"Wszyscy się wstydzimy, Panie Prezydencie" - napisał z kolei były premier Donald Tusk.

Do dyskusji włączył się także lider PO Borys Budka. "Panie Prezydencie, adresatów Pan pomylił. Nie ten prezes..." - napisał na Twitterze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy