Reklama

Zdewastowano pomnik Jana Pawła II. Dłonie papieża oblane farbą

Stojący w konstancińskim Parku Zdrojowym (Mazowieckie) pomnik Jana Pawła II stojący został oblany czerwoną farbą. Monument niemal natychmiast wyczyszczono. Policja szuka sprawców.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem (24 października). O zniszczeniu pomnika mieszkaniem miasta Tomasz Kowalski poinformował burmistrza Kazimierza Jańczuka.

Ręce figury Jana Pawła II zostały oblane czerwoną farbą.

Późnym wieczorem burmistrz wraz ze swoim zastępcą wyczyścili posąg. Policja poszukuje sprawców dewastacji.

Protesty po orzeczeniu TK w sprawie aborcji

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek (22 października), że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. 

Reklama

"Życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę" - podkreślił TK w uzasadnieniu.

Decyzja spotkała się ze sporym sprzeciwem, czego efektem były protest między innymi przed siedzibą TK. Grupa osób przeszła ulicami stolicy w stronę siedziby PiS, a następnie przed dom Jarosława Kaczyńskiego.

Zarówno w piątek, jak i przez weekend dochodziło do kolejnych starć i protestów. W Katowicach funkcjonariusze użyli pałek i gazu, gdy grupa osób naparła na policyjny kordon, w kierunku kontrdemonstracji narodowców. Duże manifestacje odbywały się także w mniejszych miastach.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy