Reklama

Zderzenie tramwaju i autobusu w centrum Gdańska

Według wstępnych ustaleń policjantów do zderzenia autobusu z tramwajem w centrum Gdańska doszło, gdy autokar wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. W wypadku, który miał miejsce w czwartek popołudniu, poszkodowanych zostało kilkanaście osób.

 "Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy są na miejscu, wynika, że kierowca autobusu najprawdopodobniej wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i tam, w momencie zawracania, zderzył się z jadącym w tym samym kierunku po torowisku tramwajem" - poinformowała w czwartek st. asp. Karina Kamińska oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Wyjaśniła, że w wyniku zderzenia pojazdów kilkanaście osób zostało poszkodowanych, w tym motorniczy. Mężczyzna w efekcie zderzenia został uwięziony w kabinie, a potem został z niej wyciągnięty przez straż pożarną. Kamińska nie była jeszcze w stanie podać dokładnej liczby osób, które odniosły obrażenia. Nie wiadomo też, jak poważny jest ich stan. Wcześniej służby miejskie mówiły o 13 poszkodowanych.

Reklama

Kamińska poinformowała, że autokarem z niemieckimi numerami rejestracyjnymi kierował obywatel Niemiec. Mężczyzna został przebadany alkomatem: był trzeźwy.

Dodała, że na miejscu - obok kilku zastępów straży pożarnej, pracują policjanci. "Przesłuchujemy osoby, które były świadkami zdarzenia, zabezpieczamy ślady, sprawdzamy czy kamery monitoringu zarejestrowały to zdarzenie" - poinformowała.

Podkreśliła, że kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w centrum miasta. "Zamknięta jest dla ruchu ulica Okopowej w kierunku Huciska oraz jeden pas w przeciwnym kierunku" - podała.

Joanna Bieganowska z bura prasowego gdańskiego magistratu poinformowała, że po wypadku wyłączono napięcie trakcji elektrycznej i - w miejsce części tramwajów, wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Do zderzenia autobusu z tramwajem doszło w czwartek około godz. 14:00 w centrum Gdańska, na wysokości Bramy Wyżynnej. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy