Reklama

Zbliża się potężna śnieżyca. Możliwe paraliże miast. Kiedy arktyczny mróz w Polsce?

Prognoza pogody na najbliższe dni przewiduje znaczące załamanie pogody. W wielu regionach Polski wystąpią bardzo intensywne opady śniegu i zawieje śnieżne, a temperatura spadnie do -20 stopni Celsjusza. IMGW wydało serię ostrzeżeń.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku czekają nas opady śniegu, jakich nie widzieliśmy od lat. Są one prognozowane już na ten weekend. Kolejny tydzień przyniesie również spore ochłodzenie. Niestety nie są to korzystne warunki dla kierowców, dlatego konieczne będzie zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. 

Niepokojąca prognoza pogody. Śnieżyce już w weekend

W niedzielę największych opadów śniegu możemy się spodziewać w południowej oraz centralnej części kraju. Jak podaje IMGW, mogą one sięgnąć nawet 20 cm w ciągu doby. Podobna sytuacja będzie się utrzymywała również w poniedziałek. Miejscami możliwe są zawieje śnieżne, znacząco ograniczające widoczność.

Reklama

We wschodniej części kraju prognozowane są natomiast marznące opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem, powodujące gołoledź. Na ulicach będzie więc bardzo ślisko. Już teraz pojawiają się ostrzeżenia przed możliwymi paraliżami komunikacyjnymi.

Nad Polskę nadciąga arktyczny mróz

Jakby tego było mało, po weekendzie synoptycy zapowiadają znaczne ochłodzenie. Będą to niemal arktyczne mrozy, bo w południowej i zachodniej części kraju temperatury w nocy spadną nawet do -22 stopni. Temperatura zacznie spadać już na początku przyszłego tygodnia, jednak najniższych wartości możemy się spodziewać w dniach 16-22 grudnia. 

Dla wielu osób przyzwyczajonych do raczej ciepłych zim, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach, takie prognozy to prawdziwy pogodowy armagedon. 

Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni

IMGW ostrzega przed zawiejami śnieżnymi, marznącym deszczem oraz wyjątkowo niską temperaturą. W nadchodzących dniach należy więc zachować szczególną ostrożność i nie przebywać na zewnątrz dłużej, niż jest to konieczne.  

Czytaj również:

Tej zimy mogą posypać się wysokie kary. Niektórzy zapłacą nawet kilka tysięcy złotych

Sytuacja banków żywności jest bardzo trudna. To będzie ciężka zima

Rower czy hulajnoga? Zima bez auta jest możliwa

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | zima stulecia | śnieżyce | mróz | załamanie pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy