Reklama

Reklama

Zbigniew Ziobro: Rosja utrudnia prowadzenie śledztwa smoleńskiego

Jak powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, w katastrofy smoleńskiej mamy do czynienia ze skomplikowanym i trudnym śledztwem. - Choćby z uwagi na działania Rosji, która utrudnia nam na różne sposoby prowadzenie tego śledztwa - mówił.

Szef resortu sprawiedliwości w piątek został zapytany na antenie Polsat News m.in. o postępy w śledztwie smoleńskim w związku ze zbliżającą się rocznicą katastrofy lotniczej w Smoleńsku. - Wszyscy wiemy, że mamy do czynienia z niebywale skomplikowanym i trudnym śledztwem. Choćby z uwagi na działania Rosji, która utrudnia nam na różne sposoby prowadzenie tego śledztwa, dotarcie do dowodów - powiedział minister Ziobro.

- Począwszy od wraku, który jest dalej poza zasięgiem polskich śledczych, jak i też innych elementów choćby zarzutów karnych i wniosków o zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie dyspozytorów lotu, które wydała polska prokuratura pod moim kierownictwem - tłumaczył szef resortu sprawiedliwości.

Reklama

Powołano biegłych z Europy i USA

Wskazał, że w sprawie zostali powołani biegli z "instytutów światowej sławy w Europie i Stanach Zjednoczonych". - I one przynoszą nam kolejne informacje - podkreślił.

- Mamy kolejne informacje, które ujawniły media ostatnio o stwierdzeniu w próbkach pewnych materiałów, które mają charakter materiałów wybuchowych jeśli chodzi o znalezienie w miejscu zdarzenia - dodał.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy