Reklama

Reklama

Zbigniew Ziobro: Prawdziwe imię Von der Leyen to szantażystka

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro zareagował na wypowiedź Ursuli Von der Leyen w sprawie wyborów we Włoszech. Ziobro nazwał ją "szantażystką". "Nie chodzi jej o praworządność, ale by rządzili ci, których chce Berlin" - napisał.

"Prawdziwe imię Von der Leyen: szantażystka. Nie chodzi jej o praworządność, ale by rządzili ci, których chce Berlin. Dlatego nalegałem, by premier Mateusz Morawiecki nie zgadzał się na warunkowość Funduszu Odbudowy. To narzędzie do odbierania suwerenności narodom Europy" - napisał Ziobro w piątek we wpisie na Twitterze, odnosząc się do wystąpienie przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen dotyczących zbliżających się wyborów parlamentarnych we Włoszech.

Szefowa KE o wyborach we Włoszech

Von der Leyen podczas debaty na amerykańskim uniwersytecie Princeton w czwartek została zapytana o wybory parlamentarne we Włoszech także w kontekście tego, że - jak zauważono - wśród kandydatów są politycy "bliscy" Władimira Putina.

Reklama

"Zobaczymy wynik głosowania we Włoszech. Były też wybory w Szwecji. Jeśli sprawy pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier" - odpowiedziała szefowa KE, cytowana przez agencję Ansa.

Dodała także: "Moje podejście jest takie, że pracujemy z każdym demokratycznym rządem, gotowym pracować z nami".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy